برای مشاهده ویدیو کامل اینجا کلیک کنید.
برای مشاهده ویدیو کامل اینجا کلیک کنید.
برای مشاهده ویدیو کامل اینجا کلیک کنید.
فریال سامی صاحب یک سازمان غیر انتفاعی در آمازون برزیل می باشد. در این مصاحبه او نگاهی به خاطرات گذشته خود, زمانی که به عنوان یک داوطلب کار خود را با عشق و امید در یک یتیم خانه در شیراز شروع کرد می اندازد.

متاسفانه اوبه دلیل بهایی بودن از کار خود اخراج می شود و سر انجام او به آمازون برزیل نقل مکان می کند و یتیم خانه خود را در آنجا راه اندازی می کند. در طول سال های متمادی او به کمک همسرش به هزاران یتیم کمک کرده است.

او خاطرات خود را زمانی که در پارلمان آمازون به دلیل خدمات ارزنده اش به عنوان شهروند برگزیده انتخاب می شود بازگو می کند. این فکر می کند که چرا نتوانست همین خدمات را در وطن خودش انجام دهد هنوز او را می آزارد.
برای مشاهده ویدیو کامل اینجا کلیک کنید.
دز این برنامه که در روز هشتم جون اجرا شد برنامه با سوالات حضار پیگیری شد. در این ویدیو بعضی از سوالات مهم مطرح شده را می بینید.
برای مشاهده ویدیو کامل اینجا کلیک کنید.
در روز 8 جون از شاپور دانشمند تهیه کننده پروژه نسل کشی آرام درلوس آنجلس روتری کلاب برای معرفی پروژه دعوت به عمل آمد. لطفا برای مشاهده ویدیو کامل این مصاحبه اینجا کلیک کنید.
توسط: پیام اخوان استاد حقوق بین الملل دانشگاه مک گیل مونترال کانادا
جمهوری اسلامی با یک مشکل بزرگ مواجه شده است. در حقیقت مشکل به قدری بزرگ است که سران ایران و رسانه ها نمی توانند در مورد آن صحبت نکنند.آنها بسیار ناراحت هستند و دچار استرس و اضطراب شده اند.این مشکل به اندازه ای بزرگ است که اصولگرایان و میانه رو ها با وجود فاصله بین آنها در این مورد متفق القول از قداست و روحانیت این موضوع صحبت می کنند.
بیشتر بخوانید
دکتر لوید اکسورسی , وزیر امور خارجه ثابق کانادا, تلاش زیادی برای نشان دادن وضیعت بهائیان در ایران و جلب توجه سازمان ملل به این موضوع انجام داده است.زمانی که او رئیس دانشگاه وینپگ بود راه را برای دانشجویان ایرانی بهایی برای آمدن به کانادا و از سر گرفتن تحصیلات خود باز کرد.او معتقد است اگرچه بی عدالتی همچنان ادامه دارد اما دیوان کیفری بین المللی که او نقش در شکل گیری آن داشته است, گامی است تا رهبران کشور ها پاسخگوی اعمالی که در کشورهایشان انجام می دهند باشند.
برای مشاهده مصاحبه کامل اینجا کلیک کنید.
در تاریخ 1 تا 3 مارچ 2016 در تایلند کنفرانسی با نام "رهبری و توانمندسازی زنان" برکزار شد.بسیار مفتخر هستم که یکی از پژوهش هایم در باره آژانس زنان در گفتمان فمینیستی می باشد. این پژوهش بر پایه یکی از فصل های پایان نامه دکترای من به نام "مقاومت بدون خشم, آژآنس زنان بهایی پس از انقلاب در ایران" می باشد. اجرای این برنامه شامل پاورپینت و یک ویدیو از وبسایت نسل کشی آرام (aQuietGenocide.com) , به عنوان یکی از منابع شاخص پایان نامه من بود.

در این کنفرانس نزدیک به 50 زن و مرد حضور داشتند که از رهبران جامعه خود بودند و وظیفه توانمندسازی زنان, نویسندگان, استادان و فعالان اجتماعی را داشتند. برای مشاهده مطلب اینجا کلیک کنید
مینا انتظاری چند سالی را به دلیل هواداری از سازمان مجاهدین خلق در زندان به سر برده است. در این مصاحبه او خاطرات خودش را از تعاملی که با زندانیان بهایی در زندان داشته است بازگو می کند. برای مشاهده مصاحبه کامل لطفا اینجا کلیک کنید
در بسیاری از مصاحبه ها که با بهاییانی که در زندان های جمهوری اسلامی بوده اند داشته ایم, داستان هایی از رفاقت آنها با اعضای مجاهدین خلق می شنویم, در این مصاحبه فرخ حیدری که به دلیل هواداری از سازمان مجاهدین خلق در زندان بوده است از تجربه خود درباره بهاییان زندانی می گوید. برای دیدن مصاحبه کامل لطفا اینجا کلیک کنید.
برای دیدن مصاحبه کامل لطفا اینجا کلیک کنید.
ضیا اله میثاقی از یک خانواده برجسته بهایی می آید.این مصاحبه یک سند مناسب برای درک تاریخ سرکوب بهاییان در ایران می باشد. برای ممشاهده مصاحبه کامل اینجا کلیک کنید.
زک هیرن استاد مطالعات خاورمیانه در دانشگاه موری کنتاکی است. در این مصاحبه او از تلاش ها و سخنرانی ها و مقالات خود درباره آزار و اذیت بهاییان در ایران می گوید. برای مشاهده مصاحبه کامل لطفا اینجا کلیک کنید.
در سال 1984 دکتر فرشته بتل یک پژوهش علمی روی باورها و پاسخ های غیر معمول شهدای بهایی انجام داده است و پایان نامه خود را تحت عنوان نظریه روانشناختی شهادت نوشته است. بین سال های 1979 تا 1982 یک سند از تحلیل اسناد شهدای بهایی در ایران نوشته است. برای مشاهده مصاحبه کامل لطفا اینجا کلیک کنید.
ما اخیرا با کشیش دکتر جیمز کریستی مصاحبه داشته ایم. برای مشاهده مصاحبه کامل لطفا اینجا کلیک کنید.
اخیرا شاپور دانشمند, تهیه کننده نسل کشی آرام به دانشگاه سامیت آریزونا(دانشکده حقوق) برای صحبت درباره نسل کشی آرام مقابل وکلای این دانشگاه دعوت شده است. برای مشاهده این سخنرانی لطفا اینجا کلیک کنید.
ما اخیرا مصاحبه ای داشتیم با خانم هما سرشار, نویسنده ایرانی-آمریکایی, روزنامه نگار, فعال و فمینیست. فعالیت های او در امور ایران فوق العاده است ولی در این مصاحبه راجع به انگیزه هایش در حمایت از بهاییان می پرسیم. برای مشاهده مصاحبه کامل لطفا اینجا کلیک کنید.
با تلاش های بی نظیر آقای سپهر عابدیان در شب 4 سپتامبر 2015 مراسم معرفی پروژه نسل کشی آرام در مرکز بهاییان گلد کست در شهر کویینز لند استرالیا انجام شد. برخی از دوستان در این رویداد که شامل 3 بخش بود به ما پیوستند. برنامه شامل مصاحبه با دختر یک شهید بهایی, معرفی پروژه نسل کشی آرام و نقاط برجسته مصاحبه با شاهپور دانشمند انجام شده توسط دکتر معین افنندی, عضو محفل ملی آمریکا بود. در خلال نشست پرسش و پاسخ, آقای عادبیان به سوال های زیادی جواب دادند, همچنین هدف از اجرای این برنامه را توضیح دادند. در اینجا ویدیویی از شرکت کنندگان و نظرشان راجع به این برنامه وجود دارد.
CAPE TOWN — طی بیانیه ای اسقف اعظم دزموند توتو, فعال حقوق اجتماعی آفریقای جنوبی و برنده جایزه صلح نوبل با مخالفان محرومیت تحصیل بهاییان توسط دولت ایران هم صدا شد. برای مشاهده این مطلب لطفا اینجا کلیک کنید.
شاهپور دانشمند, فیلمساز درباره دلایل و انگیزه ساخت پروژه نسل کشی آرام که مصاحبه های دلخراش و وحشتناکی است از اعضای خانواده های کشته شده توسط رژیم جمهوری اسلامی در ایران که جرم آنها فقط اعتقاد به آیین بهایی بوده است می گوید. برای مشاهدی ویدیو لطفا اینجا کلیک کنید.
NCRI -یک روحانی ارشد رژیم جمهوری اسلامی ایران گفته است که بهاییان رفسنجان باید از شهر بیرون رانده شوند چون نجس هستند و خرید و فروش با آنها ممنوع است.
برای دیدن این مطلب به انگلیسی لطفا اینجا کلیک کنید.
برای دیدن این مطلب به فارسی لطفا اینجا کلیک کنید.
نامه ای نوشته شده توسط رزیتا اشراقی از ایران, داستان شگفت انگیز یک زن در پنجمین دهه از زندگیش کسی که پدر, مادر و خواهرش به یک دلیل ساده, بهایی بودن اعدام شدند. برای مشاهده کامل مطلب لطفا اینجا کلیک کنید.
NEW YORK — جامعه بین المللی بهایی از این خبر بهت زده شدند وقتی شنیدند که اعضای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی یک قبرستان مهم تاریخی بهاییان در شیراز را نابود کردند. جایی که محل استراحت ابدی ده زن بهایی بود که در سال 1983 به دار آویخته شدند که نمادی از آزار و اذیت مرگبار بهاییان توسط دولت بود. برای مشاهده مطلب لطفا اینجا کلیک کنید.
ما اخیرا این فرصت را داشتیم که با خانم فرحناز بغدادی در لس آنجلس دیدار داشته باشیم. داستان او بسیار مجذوب کننده است و ما تصمیم گرفتیم تا قرار یک مصاحبه را با ایشان بگذاریم. داستان او در باره یکی از اولین مهاجرت ها به آفریقا برای اشاعه نور بهاییت برای علاقه مندان می باشد. برای مشاهده مصاحبه لطفا اینجا کلیک کنید.
نویسنده: دکتر پیام اخوان
دانشیار دانشگاه مک گیل
ملت ما بسیار رنج ها برده است, هزاران ایرانی بیگناه اعدام شده اند و بسیاری دیگر شکنجه شده و یا در زندان افسرده شده اند, بسیاری تبعید شده اند. پشت هر تراژدی یک داستان وجود دارد. پشت هر قربانی یک نام, پدر, مادر, یک خواهر و برادر, یک دوست دوران کودکی و یا هم شاگردی وجود دارد. هیچکس از این انکار انسانیت در امان نماند, حتی شکنجه گرها. برای مشاهده مطلب لطفا اینجا کلیک کنید.
ایالات متحده آمریکا با تصویب قطعنامه 75 موافقت شده توسط سناتور مارک کیک و دیک دوربین از ایالت ایلینوی به طور رسمی آزار و اذیت بهاییان در ایران را محکوم کرد.
خلاصه ای از این لایحه توسط جامعه بهائی آمریکا :
“This resolution is particularly timely. With the November 26 release of President Rouhani’s long-awaited draft Charter of Citizens’ Rights, which, by its current terms, fails to protect religious minorities, who are not already recognized under the Iranian constitution, such as the Baha’is, it is important that the plight of the Baha’is is highlighted so as to press Mr. Rouhani and senior Iranian officials to produce a more inclusive charter,” said Mr. Kenneth E. Bowers, Secretary of the National Spiritual Assembly of the Baha’is of the United States in a press release.
read more . . .
فیلم باغبان یک مستند شاعرانه توسط محسن مخملباف است. فیلم در مورد یک فیلمساز و پسرش می باشد که به اسراییل سفر می کنند تا در مورد نقش مذهب در جهان تحقیق کنند.در طول این فیلم وقتی پسر می رود برای دیدن دیوار ندبه, مسجد طلایی و محل های مسیحی, پدر در باغ بهایی می ماند تا درباره مذهبی که از کشور خوردش ایران آمده است کندوکاو کند. برای مشاهده وبسایت این فیلم لطفا اینجا کلیک کنید.
حدود 30 مصاحبه به منظور ساخت یک فیلم مستند با نام نسل کشی آرام جمع آوری شده بود. وقتی که تهیه کنندگان تصمیم گرفتند که این پروژه را به دلیل مشکلات پیش بینی نشده کنار بگذارند تصمیم گرفته شد تا تمام مصاحبه ها با همین نام روی یک وبسایت قرار بگیرند تا همه مردم جهان به آن دسترسی داشته باشند. برای اولین بار بود که یک وبسایت به تاریخ تصویری جنایات رژیم جمهوری اسلامی ایران علیه بهاییان اختصاص پیدا می کرد.این مصاحبه ها از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند چون اسناد دست اولی هستند که توسط بازماندگان این جنایات یا کسانی که مستقیما تحت تاثیر آنها بوده اند روایت می شوند. برای مشاهده صفحه فیسبوک نسل کشی آرام لطفا اینجا کلیک کنید.
یک بهایی سرشناس در تاریخ 24 آگوست 2013 در شهر بندر عباس توسط یک فرد مسلح ناشناس با شلیک گلوله به سرش به قتل رسید. جسد آقای عطا اله رضوانی با یک گلوله در پشت سرش در اتومبیل شخصی اش در جاده ای متروک خارج از شهر پیدا شد. قتل عطااله رضوانی نشان می دهد انتخاب رییس جمهور جدید در ایران با امید کاهش آزار و اذیت ها علیه بهاییان در جمهوری اسلامی زیر سایه فتوای خامنه ای و دیگر مراجع تقلید می رود.
ایران تریبونال یک دادگاه بین المللی ایجاد شده توسط خانواده اعدام شده ها, زندانیان سیاسی در دهه 1980 و بازماندگان این فاجعه انسانی, فعالان سیاسی و احذاب کارگری, فعالان حقوق زنان, وکلا, فعالان حقوق بشر و حقوق کودکان, نویسندگان و هنرمندان می باشد. irantribunal.com
رضا علامه زاده فیلمساز ایرانی-هلندی ممنوع الورود به میهنش می باشد که به منظور کشف تابو قرن در ایران به کمک دوستانش (داوطلبانه) این پروژه را فیلم برداری کردند. تابوی ایرانی داستان یک زن بهایی به نام نادره است, نادره و دختر 14 ساله اش تصمیم می گیرند تا تمام وسایلشان را بفروشند و میهن خود را به قصد پناهنده شدن در غرب ترک کنند. این فیلم با سفراز ترکیه به اسراییل و از آمریکا به ایران بینش منحصر به فردی از آزار و اذیت بهاییان در ایران به ما می دهد. همچنین به دانشگاه مستقل بهاییان و دهقانان ستم دیده در روستای ایول در استان مازندران می پردازد.این فیلم شامل مصاحبه هایی با برخی افراد سرشناس ایرانی, دانشمندان, نویسندگان می باشد که درباره آزار و اذیت بهاییان در ایران صحبت می کنند. iraniantaboo.com